CZ EN

FocusOn: Prime Fund se stal hlavním investorem v platformě Foxdeli. Další plán: dobýt Ameriku

Přečtěte si

Marketingová platforma Foxdeli, kterou používají stovky tuzemských e-shopů k tzv. ponákupnímu marketingu, má nového hlavního investora. Investiční skupina Prime Fund odkoupila v červnu za víc než milion eur podíl investičního fondu Lighthouse Ventures (LHV) a stala se tak největším investorem Foxdeli. LHV investoval do rozjezdu firmy před dvěma lety.

„Snažíme se vždy podporovat projekty, které mají vysoký růstový potenciál. Ne každá investice ve startupovém světě vyjde, ovšem v případě Foxdeli se vše povedlo na jedničku,“ pochvaluje si Michal Zálešák, Co-Founder & Managing Partner Lighthouse Ventures, který svým kapitálem a znalostmi pomohl Foxdeli vyrůst.

Společnost vyvinula sofistikované řešení přímé komunikace e-shopů s klientem po uskutečnění objednávky. Úspěšná platforma umožňuje online obchodům kontrolovat celý průběh doručování zboží a být s klienty nadále v kontaktu. Na českém trhu tak projekt získal stovky zákazníků, včetně takových hráčů, jako jsou Decathlon, Footshop, Alensa, Grizly nebo Lékárna.cz.

„Letos jsme stáli před těžkým rozhodnutím, co dál. Nakonec jsme se rozhodli přijmout velmi zajímavou nabídku od Prime Fund. Nově tak budeme další růst Foxdeli pozorovat už jen zpovzdálí,“ dodává Michal Zálešák.

Skupina Prime Fund má s Foxdeli velké plány

Skupina Prime Fund vložila peníze do Foxdeli už v roce 2021 prostřednictvím svého privátního investičního projektu Prime Fund Lab. Nyní, v roce 2023, se stala absolutním lead investorem.

„V Prime Fund Lab podporujeme firmy v rozjezdové fázi. Letos na jaře jsme ale založili Prime Fund SICAV, kde v roli jediných investorů nebo lead investorů plánujeme podporovat expanze již etablovaných firem. Šance na odkup podílu Lighthouse Ventures tak přišla v pravý moment,“ říká spolumajitel skupiny Prime Fund Jan Svoboda.

Plán: Dobýt Ameriku!

Cíle Prime Fund jsou jasné: Expandovat s aktualizovaným řešením nejprve na evropské trhy a posléze i do Ameriky. Loni totiž firma vyvinula novou platformu a nyní se bude zaměřovat na růst zákaznické báze.

Už teď podpořil Prime Fund desítkami milionů korun vstup Foxdeli nejprve na slovenský a posléze německý trh. Ještě letos by se pak měl přidat zbytek západní Evropy. Rok 2024 by pak měl být rokem zaoceánské expanze.

„Americký trh je pro Foxdeli klíčový a jsem přesvědčen, že na něm uspěje,“ komentuje Jan Svoboda a doplňuje odpověď na otázku, co by mělo přijít poté. „V tuto chvíli chceme využít dominantní investorské pozice a zafinancovat globální expanzi. Až se firma zajímavě zhodnotí, budeme se rozhodovat, jestli jít do kompletního exitu, nebo zda navázat spolupráci s někým ze zahraničních investorů,“ představuje možné scénáře.

V době domlouvání kontraktu mezi LHV a Prime Fund se valuace Foxdeli pohybovala kolem 300 milionů korun. „Rád bych oběma firmám poděkoval. Jejich podpora byla klíčová k dosažení současných výsledků a přípravu společnosti pro expanzi na zahraniční trhy,“ uvádí Martin Jareš, CEO
a zakladatel služby Foxdeli.

Nyní již máme jako jediného investičního partnera pouze Prime Fund, se kterým máme jasnou strategii. Maximální koncentraci na trh a zákazníka, dynamickou zahraniční expanzi a důraz na revenue. Čeká nás spousta práce, ale už nyní se těšíme, až představíme naši platformu tisícům zahraničních klientů a posuneme se na mezinárodní úroveň,“ říká k posílení pozice Prime Fund Martin Jareš, CEO a zakladatel společnosti Foxdeli.

FocusOn: Prime Fund se stal hlavním investorem v platformě Foxdeli. Další plán: dobýt Ameriku

Přečteno

Sdílet článek na sociální sítě

Facebook
Twitter
LinkedIn