Investujeme do inovací a inovujeme svět investic

O fondu

V PRIME FUND SICAV se specializujeme na investice do inovací. Současně klademe důraz na ESG hodnoty. Pomáháme naplňovat globální ambice zavedeným technologickým firmám, které svými inovacemi mohou měnit svět k lepšímu.

Jan Svoboda & Dušan Moskaliev
(zakládající partneři fondu)

Investiční strategie

Svět kolem nás se mění

Svět kolem nás se dynamicky mění. V řadě oblastí jsou změny žádoucí, protože zvyšují jejich efektivitu nebo vytvářejí nové možnosti. Hlavními hybateli těchto změn jsou moderní technologie. V poslední době vývoj akceleruje rozvoj umělé inteligence. Jsou však i oblasti, pro které jsou radikální změny vážnou hrozbou. Řeč je o klimatu a životním prostředí.

Rozvoj
a udržitelnost

V PRIME FUND SICAV se snažíme přispívat k zachování velmi křehké rovnováhy mezi rozvojem a udržitelností. Proto investujeme do firem, které posouvají pokrok vpřed, ale současně dbají na to, aby jejich inovace vznikaly a fungovaly s maximálním respektem k přírodě i společnosti. Soustředíme se primárně na zavedené společnosti, které už potvrdily svou kvalitu a nyní usilují o expanzi na globální úrovni. 

Technologické trendy

Očekávaný meziroční růst globálního trhu AI
0 %
Nárůst získaných kontraktů v případě ESG přínosu
0 %
Evropské tržby z eCommerce
do roku 2025 v EUR
0 mld.
Zvýšení investic do zabezpečení cloudových technologií do 3 let
1 x

Naši analytici na volném trhu neustále vyhledávají zajímavé investiční příležitosti, nejčastěji v regionu CEE. Část firem se však do PRIME FUND SICAV dostává i z našich vlastních zdrojů. Součástí investiční skupiny PRIME FUND je i privátní investiční projekt PRIME FUND Lab, který se soustředí na podporu začínajících firem.

Když se projektům z PRIME FUND Lab podaří splnit předem definovaná klíčová kritéria, rádi v jejich podpoře pokračujeme i v rámci PRIME FUND SICAV.

Pro nás je směrodatné, že dané firmy dobře známe. Foundeři zase oceňují, že do zaběhlého managementu nevstupují v investičních kolech další investoři.

Ing. Dušan Moskaliev
Zakládající partner

Proč investovat

PRIME FUND SICAV je určený kvalifikovaným investorům, kteří očekávají stabilní vývoj svých investic nezávislý na výkyvech ekonomiky, a zároveň ocení potenciál nadstandardních výnosů díky našemu know-how a strategii využívající exkluzivní příležitosti v oblasti nových technologií a inovací se zaměřením na ESG.

Open-ended fond

Open-ended
fond

Na rozdíl od klasických VC fondů, náš fond umožňuje investovat a rozšiřovat portfolio průběžně.

Diverzifikace portfolia

Diverzifikace portfolia

Diverzifikací našeho portfolia snižujeme investiční rizika.

Růstový potenciál

Růstový
potenciál

Firmy zaměřené na inovace mají zajímavý růstový potenciál. Jejich tržby za posledních 20 let mnohonásobně vzrostly.

Dlouholeté know-how

Dlouholeté
know-how

Naši lidé mají kompetence a know-how jak v oblasti nových technologií, IT a inovací, tak i v oblasti finančního řízení, private equity, a také marketingu či médií.

Zaměření na ESG inovace

Zaměření na ESG inovace

ESG inovace jsou a budou hybateli požadovaných enviromentálních a sociálních změn. Investoři stále častěji vkládají kapitál do společností, které k nim přispívají.

Co jsou ESG inovace

Termínem „ESG inovace“ označujeme inovace, které napříč obory přispívají k vylepšování technologií, procesů či komunikace. Klíčové je, že současně mají pozitivní vliv na životní prostředí a udržitelnost nebo podporují férové podmínky v sociální či firemní sféře.

Aktuálně

Zakladatelé

Jan Svoboda, MBA, MSc.

ZAKLÁDAJÍCÍ PARTNER

Jan Svoboda

Zkušený venture kapitálový investor, který se v oboru pohybuje více než 15 let. Specializuje se na strategické řízení a akvizice, jeho vášní jsou moderní technologie. Založil Vertex Fund a v minulosti byl členem dozorčí rady AVANT investiční společnosti, a.s., největšího tuzemského správce fondů kvalifikovaných investorů. Cenné know-how má i v oblasti marketingu a komunikace. Ještě než se naplno ponořil do světa investic, působil na pozici markentingového ředitele TV Prima a později i jako obchodní a marketingový ředitel České televize.

Ing. Dušan Moskaliev

ZAKLÁDAJÍCÍ PARTNER

Dušan Moskaliev

Odborník uznávaný Českou národní bankou k výkonu funkce u finančních institucí. V bankovnictví a finančním řízení firem se pohybuje přes 20 let. Makléřskou licenci pro obchody s cennými papíry získal již v roce 1995. V minulosti pracoval pro Vereinsbank, Deutsche bank a na vedoucích pozicích českých a slovenských společností skupiny Raiffeisenlandesbank Oberösterreich nebo v představenstvu spořitelního družstva. Je také zakládajícím partnerem skupiny nemovitostních fondů ZDR Investments a prvního investičního fondu do veterinární péče v České republice First Veterinary Fund Central Europe SICAV a.s.

Naši partneři

PRIME HOUSE, Křižíkova 30

Kontakt

Sjednejte si schůzku

PRIME FUND SICAV a.s.
PRIME HOUSE
Křížíkova 30, Praha 8 – Karlín

Chráněno Google reCaptcha V3

Děkujeme

Vaši zprávu jsme přijali