CZ EN

Goldman Sachs předpovídá investice 200 miliard USD do umělé inteligence v rámci dvou let

Přečtěte si

Goldman Sachs, globální bankovní společnost, ve své nejnovější zprávě předpovídá, že investice do umělé inteligence dosáhnou v příštích dvou letech 200 miliard amerických dolarů, což překoná význam elektřiny a počítačů.

Odvětví umělé inteligence (AI) je svědkem nebývalého nárůstu investic. Podle nejnovějších odhadů globální bankovní instituce Goldman Sachs se očekává, že v příštích dvou letech mohou tyto investice dosáhnout až 200 miliard dolarů. Tento významný růst by mohl předčit dokonce i význam elektřiny nebo počítačů.

Ekonomové z Goldman Sachs, Joseph Briggs a Devesh Kodnani, ve své zprávě uvádějí, že generativní umělá inteligence by mohla zvýšit globální produktivitu práce o více než 1 procentní bod ročně v desetiletí po jejím širokém nasazení.

Zdroj: Goldman Sachs

 

Očekává se, že investice do AI se soustředí především ve čtyřech klíčových obchodních segmentech. Tyto segmenty zahrnují společnosti, které se zabývají vývojem a tréninkem AI modelů, ty, které poskytují infrastrukturu, jako jsou datová centra pro provoz AI aplikací, společnosti, které vyvíjejí software pro provoz AI aplikací, a naposled koncové uživatele, kteří platí za tyto softwarové a cloudové infrastrukturní služby.

Ačkoli může trvat nějaký čas, než AI zvýší produktivitu, zájem trhu o AI již rychle roste. Tento růst je z velké části důsledkem uvedení textového AI nástroje ChatGPT ve čtvrtém čtvrtletí 2022, který přispěl k přibližně polovině tohoto nárůstu.

 

Zdroj: kryptomagazin.cz

.https://kryptomagazin.cz/goldman-sachs-predpovida-investice-200-miliard-usd-do-umele-inteligence-v-ramci-dvou-let/

Goldman Sachs předpovídá investice 200 miliard USD do umělé inteligence v rámci dvou let

Přečteno

Sdílet článek na sociální sítě

Facebook
Twitter
LinkedIn